Pohárová soutěž v Lukově (29.8.2009)

31.08.2009 13:34

První soutěž, na které jsme byli vyrovnanými soupeři ostatním sborům, aneb typická ukázka toho, jak tenká je linie mezi úspěchem a neúspěchem. Přesně takhle vypadala pohárová soutěž v Lukově.

Do Lukova se i přes uplakané počasí sjelo devět družstev mužů a tři týmy žen, především z okolních vesnic. Hned od začátku bylo jasné, že o první místo si to rozdá Vranín s Jaroměřicemi (za které mimochodem běžela půlka lidí z Budějovic). Ostatní družstva byla zhruba vyrovnaná a očekával se tak tuhý boj o stupně vítězů. 

Soutěž probíhla podle předpokladů, týmy postupně předváděly spíše průměrné časy, pouze Jaroměřice byly výjimkou a vystřihly čas 22,41s. S napětím jsme očekávali, co předvede Vranín, naše spřízněné mužstvo a podle nás jednoznační adepti na vítězství. Útok rozběhli skvěle, bohužel selhala pojistka a odpojilo se jim béčko od rozdělovače. To znamenalo konec nadějí na první místo, stupně vítězů a nakonec i porážku od nás :o)

Hned po Vranínu jsme šli na start my s vidinou toho, že pokud předvedeme čas kolem 28s, který dáváme stabilně na trénincích, budeme na "bedně" a reálně máme šanci urvat pro sebe druhé místo a především námi vytoužený druhý pohár. Příprava na základně v pohodě a šli jsme na to. Start, vybíháme, kluci vepředu zvládli základnu bez problémů, což se ale bohužel nedá říct o mně a o koši. Nepodařilo se mi ho naklapnout napoprvé, dokonce ani napodruhé a aby té smůly nebylo málo, při druhém pokusu o naklapnutí mi koš vyklouzl z ruky. Tady je právě typická ukázka toho, jak se od nás štěstí odklonilo, aby se vzápětí zase vrátilo a zabránilo našemu prvnímu nedokončení útoku v sezoně a vlastně vůbec. Koš jsem totiž v letu ještě stihl zachytit cca tři centimetry nad hladinou vody. Pravidla říkají, že pokud se koš dotkne hladiny a není našroubován na savici, automaticky jde o neplatný pokus bez možnosti opakovaného nasazení koše a mužstvo v soutěži končí s neplatným pokusem. To se naštěstí nestalo a po ohromném úsilí a neskutečně dlouhé době se mi ho podařilo konečně našroubovat. Dál už to šlo jako po drátkách: bezproblémové naražení, voda v mašině a už se řinula do rozdělovače. Davida (a nejen jeho) překvapila rychlost a síla, s jakou do něj vlétla, až pravé céčko vylétlo 2 metry nad zem. Na tohle jsme opravdu nebyli před opravou mašiny zvyklí. Tom měl rychlejší vodu než Vašek, pravděpodobně smyčky na hadici. Výsledný čas 33,63s stačil nakonec na smolné 4. místo necelou vteřinu za třetím Lukovem.

Jaké jsou pocity z této soutěže? Smíšené. Čtvrté místo je doposud naše nejlepší umístění. Na druhou stranu s časem určitě nemůžeme být spokojeni a i ten pohár byl blíž než kdykoliv předtím.

Ještě jednu zajímavou věc bych tu zmínil. Po hecu kluků z Lažan, kteří nám chtěli oplatit porážku, jsme se rozhodli, že vyrazíme druhý den na jihlavskou OPEN ligu do Vranína. Co je to za soutěž, jaké týmy se jí účastní, jaké časy dosahují a hlavně jak jsme tam dopadli se dozvíte v příštím reportu.

Na závěr chci poděkovat Doležalovým za opravu naší mašiny. Po jejich zásahu viditelně ožila, tlačí vodu podstatně lépe než dřív a celkově je vidět, že odvedli skvělou práci a že motorům opravdu rozumí.

Výsledky

  Družstvo Čas
1. Jaroměřice 00:22:41
2. Lukov B 00:28:19
3. Lukov A 00:32:59
4. Bohušice 00:33:63
5. Častohostice 00:33:68
6. Dolní Lažany 00:39:12
7. Vranín 00:40:43
8. Lažínky 00:43:72
9. Vícenice 00:60:25

 

  • Strojník: Vlastimil Máca
  • Koš: Radim Krištof
  • Savice: Antonín Bořecký
  • Rozdělovač: David Bednář
  • Béčka: Tomáš Cech
  • Pravý proud: Tom Bém
  • Levý proud: Václav Novotný 

Diplom

Fotky jsou převzaté z www.vranin.cz, kde také najdete kompletní fotogalerii.

Zpět