Pohárová soutěž Prokopov (26.6.2010)

04.07.2010 13:37

Pohár v Prokopově. Pro nás absolutně nová soutěž, ke které jsme se dostali doslova jako slepí k houslím. Pozvánku dostal Bořik na základě toho, že nás kdosi z Prokopova viděl přijíždět z okrsku v Šebkovicích. Naše "jízda králů" ho zaujala natolik, že neváhal, pozval nás, a tak jsme v sobotu vyrazili.

Podle referencí jsme očekávali účast spíše lokálních týmů v čele s Pavlicemi, které skončily týden předtím na poháru v Jaroměřicích čtvrté. Očekávání se potvrdilo, bylo to přesně tak. Soutěž to byla zajímavá ve všech ohledech. Poprvé jsem se setkal s kategorií žáků (výsledky ani soutěžní družstva jsem nesledoval), závod byl uspořádán pouze na dvě B hadice, navíc tlusté  a především, na místě se domluvilo, že všechny týmy půjdou útoky se stejnou mašinou domácího Prokopova. Šlo o neupravený zásahový stroj PS12. Nerozhodovala tu tedy síla stroje, ale jen a pouze dovednosti jednotlivých týmů.

Všichni měli k dispozici dva útoky. My jsme šli na start jako druzí po Pavlicích, které hned v prvním kole vystřihly čas 19,60s. My po menších problémech se spojením savic začali časem 23,53s. Ctidružice ani Prokopov první útoky nedokončily, Rozkoš 24,34s, po prvním kole jsme tedy drželi úžasné druhé místo.

Po krátké pauze na ochlazení mašiny začalo kolo druhé. Pavlice svůj čas ještě vylepšily na 19,31s a před námi stála obrovská výzva. Pokud by se nám vše podařilo, mohli bychom poprvé v naši krátké historii vyhrát závod. Nenechali jsme se tím ovšem znervóznět a rozběhli náš útok. Vše šlo jako na drátkách, kluci trefili terče vpodstatě z první a časomíra se zastavila na čase 20,81s! Útok na první místo se nám tedy nevydařil, ovšem velké zlepšení nám dávalo reálnou šanci udržet druhé místo. Ctidružice i Prokopov po problémech časy nad 40s a pro nás jistá "bedna" a pohár. Poslední na startu byl tým Rozkoše. Přestože se jim podařilo čas z prvního útoku také vylepšit, výsledný čas 22,25s pro nás znamenal udržení druhého místa.

Celou soutěž bych zhodnotil jako velice vydařenou, získali jsme naše první druhé místo, krásný pohár a zaběhli si svoje maximum na dvě B hadice. Příští rok opět rádi přijedeme.

Sestava našeho týmu:
  • Koš: Radim Krištof
  • Savice: Antonín Bořecký
  • Strojník: Vlastimil Máca
  • Béčka: Marcel Berka 
  • Rozdělovač: David Bednář
  • Pravý proud: Tom Bém
  • Levý proud: Petr Kružík

 

Pořadí Družstvo 1. útok 2. útok
1. Pavlice 19,60 19,31
2. Bohušice 23,53 20,81
3. Rozkoš 24,34 22,25
4. Prokopov N 41,38
5. Ctidružice N 48,66

 

Zpět