Pohárová soutěž Jaroměřice nad Rokytnou (12.6.2010)

15.06.2010 12:42

Vezmu to zkrátka: byl hic jak na Sahaře, prostor základny pořadatelé trochu nezvládli, v podstatě nikdo útok nezkazil a měli jsme zároveň štěstí i smůlu. Tak by se asi celá soutěž dala shrnout.

Do Jaroměřic se v sobotu sjelo 18 můžských a 5 ženských týmů. Soutěž byla specifická tím, že hned několik SDH přivezlo rovnou 2 nebo 3 družstva. My přijeli sami, naši staříci sezonu pravděpodobně již ukončili po prvním závodu.

Bořík nám vylosoval 14. startovní pozici, takže jsme měli slušný přehled, jaký čas bychom asi tak měli zaběhnout, abychom neskončili poslední. A k našemu překvapení tento čas činil něco pod 27s, což jsme ještě nikdy nedokázali. Nu což, domluvili jsme se, že půjdeme do rizika a prostě to tam práskneme. Buď to vyjde a uděláme slušný výsledek nebo budeme mít N. Nemělo cenu běžet na jistotu a čas kolem 30s.

Na startu jsem trochu zaspal, čekal jsem, že nás vrátí po ulitém startu, ale nestalo se. Naštěstí to zas taková ztráta nebyla, protože se mi povedlo dát koš docela na pohodu. Kluci měli základnu narovnanou na gumičky, takže se spojováním se moc nezdrželi a útok rozběhli skvěle. Rozdělovač byl na místě, proudaři taky v podstatě doběhli k čáře (podle fotky tam Kempanymu cca metr a půl chyběl, ale to vem čert), takže jsme měli zaděláno na slušný výsledek. Bohužel se Petrovi nepodařilo sestřelit terč z první a dobrou vteřinu, spíš dvě ho poctivě umýval. I přesto se však časomíra zastavila na pro nás zatím nejlepším čase 27,57s! Až jsme tomu po tom prostřiku nechtěli věřit. Vždyť jsme se mohli docela v pohodě dostat na 25s, což je náš letošní cíl. No aspoň jsme si dokázali, že na to reálně máme.

Naše smůla byla, že čas 27s a nějaké drobné zaběhly další 4 týmy a my jsme z nich měli nejhorší desetiny. Jediné Ratibořice B útok nedokončily a náš čas nás i přes slušný výkon odsoudil na 17. místo z 18 týmů. Jen zajímavost, čas kolem 25s stačil na 10. místo, tedy rovnou 7 týmů se vlezlo do 2,5s.

Co je pozitivní, dostali jsme stejný multipak piva jako všechny týmy před námi až do 4. místa, takže je vlastně jedno, jak jsme dopadli. :D :D

Soutěž ženských družstev jsem už moc nesledoval, jen si pamatuju, že holky z Dolních Lažan ve svém prvním závodě skončily druhé. Gratulace!

Aktuální sestava našeho týmu:
  • Koš: Radim Krištof
  • Savice: Antonín Bořecký
  • Strojník: Vlastimil Máca
  • Béčka: Tomáš Cech
  • Rozdělovač: David Bednář
  • Pravý proud: Tom Bém
  • Levý proud: Petr Kružík

 Video našeho útoku najdete ZDE.

 

 
Výsledky:
Pořadí Družstvo Čas (s)
1. Hrotovice 20,13
2. Příštpo III 21,15
3. Příštpo I 21,21
4. Pavlice 21,80
5. Jaroměřice nad Rokytnou I 22,38
6. Moravské Budějovice 22,55
7. Bačice Udeřice 23,03
8. Jaroměřice nad Rokytnou II 23,16
9. Ratibořice 23,57
10. Příštpo II 24,90
11. Dolní Lažany I 25,80
12. Častohostice 26,20
13. Lažínky 27,01
14. Lukov 27,23
15. Dolní Lažany II 27,35
16. Šebkovice 27,47
17. Bohušice 27,57
18. Ratibořice II N

 

Zpět