Pohárová soutěž Hornice (3.10.2009)

08.10.2009 10:50

 Letošní poslední soutěží, které jsme se zúčastnili, byla pohárová soutěž mašin "8" v Hornicích. Byla to pro nás velká neznámá, protože za prvé jsme s naší osmičkou trénovali pouze jednou a za druhé káď na soutěži byla zakopaná v zemi. Pozitivní bylo, že soutěž byla vypsaná na dva pokusy, takže jsme měli možnost obhlédnout ostatní mužstva a doladit detaily, na které jsme sami nepřišli.

Na start jsme šli jako druzí po domácích Hornicích a časomíru jsme zastavili v čase 42,69s. Bylo co zlepšovat, po prvním kole nám patřilo 7. místo.

Do druhého kola jsme vyrazili s odhodláním stlačit náš čas pod 37s. Útok jsme rozběhli dobře, slušný koš, spojení savic, kluci vepředu taky vyběhli skvěle, mělo to ovšem jednu vadu na kráse a to, že se nám nepodařilo nasát vodu, ač jsme pro to dělali vše možné i nemožné. Takže v posledním útoku sezony se nám nám přece jen "podařilo" ono "N", o kterém jsme celý rok jen mluvili :D Naštěstí pro nás se počítal lepší z útoků a proto se nám do výsledkové listiny zapsal platný pokus z prvního kola. Ve druhém kole se před nás dostalo ještě jedno mužstvo a tak jsme nakonec skončili na osmém místě.  

Soutěž celkově na nás moc dobrý dojem neudělala. Předražené občerstvení nelze obhajovat argumentem, že chlapi vydělávají na hadice, to my taky a nedřeme kvůli tomu lidi. Navíc půlka týmů přijela bez mašin. To by se dalo chápat, ne všichni mají doma staré osmičky. Co se nám ovšem nelíbilo, že si většina těchto týmů obhlédla mašiny a půjčili si tu nejlepší, která na soutěži byla, a to upravená mašina Oponešic. Pokud nemají svoje vybavení, mají si předem domluvit s pořadateli půjčení mašiny domácích, když na jejich soutěž chtějí přijet. Oponešice na toto dobrosrdenství nakonec doplatily, protože při posledním útoku Mladoňovic mašina během útoku klekla a už se ji nepodařilo nastartovat. Trochu trpké vítězství pro Oponešice a opět se potvrdila stará pravda, že mašiny a holky se nepůjčují.

Jestli i příští rok pojedeme na tuto soutěž, to je otázka. Naštěstí sobotní hasičský den touto soutěží neskončil, večer jsme si udělali Poslední střik neboli společenskou akci, na které jsme oficiálně ukončili naši první hasičskou sezónu. Další reporty ze soutěží můžete očekávat opět na jaře.

Ještě nás ovšem čekají další úkoly, nejen soutěžemi živ je hasič :o) Máme v plánu brigádu na železo, musíme zazimovat a uložit techniku, vymyslet, co uděláme s mašinou, vybrat a nakoupit nové dresy a techniku za námi vydělané peníze a v neposlední řadě na výroční schůzi zvolit nové vedení naší organizace. Takže práce je před námi ještě dost a dost. 

Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi objížděli soutěže a díky nimž pro nás byly soutěže nejen sportovní, ale i společenskou zábavou.

 

  • Strojník: Tomáš Cech
  • Koš: Radim Krištof
  • Savice: Antonín Bořecký
  • Rozdělovač: David Bednář
  • Béčka: Vlastimil Máca
  • Pravý proud: Petr Kružík
  • Levý proud: Václav Novotný

 

Zpět