Oslavy výročí SDH Dolní Lažany (6.6.2009)

22.06.2009 11:02

Druhou soutěží, které jsme se zúčastnili, byla soutěž pořádaná v rámci oslav výročí SDH Dolní Lažany. Celá soutěž probíhala v poklidné, řekl bych skoro rodinné atmosféře. Zúčastnilo se jí relativně málo mužstev a tak byl dostatek času na kulturní vložky, např. útok mladých hasičů z Dolních Lažan, který se pro velký úspěch dokonce opakoval, přehlídku a ukázku staré hasičské techniky a v konstrastu s tím naopak i té nejmodernější v podání hasičů z Jaroměřic a Budějovic.

Tentokrát už jsme dorazili v plné síle 2 soutěžních mužstev.

Dařilo se nám střídavě. Naši "staříci" vyhráli, přestože podali horší výkon než v Šebkovicích. Nahrála jim ovšem do karet chyba pravého proudaře z Vranína, který nestihl včas zapojit proudnici a výsledný čas tak díky tomu byl o nějaké setinky horší než čas našich mužů. Třetí družstvo v této kategorii z Vicenic si vedlo ještě o trochu hůř a tak jsme mohli slavit nečekané vítězství.

Družstvo bez omezení věku svůj útok nezvládlo podle svých představ a obsadilo 4. místo. Výsledný čas 39:26 rozhodně neodpovídá našim možnostem. Máme alepoň motivaci do dalších soutěží tento výpadek napravit a výsledný čas podstatně vylepšit.

 

Kategorie muži bez omezení věku
Pořadí Čas Družstvo
1. 00:23:97 Vranín
2. 00:27:87 Dolní Lažany
3. 00:29:16 Vícenice
4. 00:39:26 Bohušice

 • Strojník: Michal Sýkora
 • Koš: Tomáš Cech
 • Savice: Antonín Bořecký
 • Rozdělovač: Radim Krištof
 • Béčka: David Bednář
 • Pravý proud: Tom Bém
 • Levý proud: Václav Novotný

 

Kategorie muži nad 35 let
Pořadí Čas Družstvo
1. 00:32:74 Bohušice
2. 00:32:87 Vranín
3. 00:35:31 Vícenice

 • Strojník: Libor Bartejs
 • Koš: Tomáš Cech
 • Savice: Martin Doležal
 • Rozdělovač: Antonín Bednář
 • Béčka: Bronislav Berka
 • Pravý proud: Ladislav Vyskočil
 • Levý proud: Miroslav Bém
Videa útoků obou mužstev najdete v sekci Videa - Soutěže
 

 

Zpět