Okrsková soutěž Šebkovice (16.5.2010)

17.05.2010 22:29

První soutěží, na kterou jsme se letos vypravili, bylo okrskové kolo v Šebkovicích.

Loni jsme tu s týmem mužů nad 35 let získali druhé místo, takže bylo co obhajovat. Ráno jsme se sešli v hojném počtu u hasičáku, nejen hasiči, ale i sličné fanynky, které nám připravily opět výbornou atmosféru. Za to jim patří náš dík, to se hned jinak závodí ;o)  Po prezentaci družstev bylo jasné, že minimálně jeden pohár opět povezeme domů. V kategorii mužů nad 35 se sešly pouze tři týmy.

Ještě předtím nás však čekala štafeta, pro nás absolutní novinka. Klukům patří absolutorium za výkon, který předvedli. Bořik s Davidem běželi i přes svalové zranění a i s divokou předávkou po prvním úseku dosáhli výborného času 76,6s zajišťující průběžné třetí místo. Druhou štafetu jsme jako jediní nestavěli, byli jsme s výkonem spokojeni (ostatě krom Příštpa se nikdo na druhý pokus nezlepšil). 

Na řadu přišly útoky. Začínalo se kategoríí mužů nad 35 let a na řadu šli jako první naši chlapi. Poprvé jsme použili nové rozložení hadic s rozdělovačem na náběhové straně základny. Útok proběhl víceméně bez vážnějších chyb a časomíra se zastavila na čase 31,29s. Oproti loňsku zhoršení o necelé 2 sekundy. Druhé v pořadí Šebkovice a čas 27,65s znamenal průběžné vedení. Všichni s napětím očekávali, co předvedou chlapi z Příštpa. Loni se jim útok vůbec nepovedl a třetí místo bylo rozhodně zklamáním. Ne nadarmo se ovšem říká, že historie se často opakuje a přesně to byl i náš případ. Chyba na béčkách a rozdělovači odsoudila Příštěpáky opět ke třetímu místu a pro nás znamenala obhajobu druhého místa!

Soutěžní den vyvrcholil útoky mužů bez omezení věku. My jsme šli na řadu jako poslední, takže jsme měli perfektní přehled, jaký čas musíme zaběhnout. Jako první šli na start kluci z Jaroměřic a vystřihli parádní čas 22,54s. Po druhé nejlepší štafetě hozená rukavice pro zatím vedoucí Příštpo. Bylo nám jasné, že tyhle dva týmy jsou mimo naši ligu pokud něco nepokazí, a tak jsme se soustředili na udržení třetího místa. Výrazně nám k němu mohl přispět hned následující útok v provedení borců z Ratibořic. Po problémech sestříkli terče v čase 60,09s a s nejpomalejší štafetou dne byli v podstatě mimo hru "o bednu". Další na řadu přišla Blatnice, 4. po štafetě. Útok rozběhli poměrně dobře, nedotažené proudy v silném bočním větru ovšem znamenaly konec nadějí na slušný čas. Výsledek 61,48s a pokud my dokončíme alespoň za 60 sekund, budeme na bedně. Ještě však měli před sebou svůj pokus kluci z Příštpa. Útok na první místo se jim nepovedl, a tak brali nakonec druhé za čas 26,01s. My už jsme mohli skončit nejlépe třetí a s tím jsme šli na start. Zaběhnout těžce zajištěný útok bez chyb. To se dokonale povedlo (kluci na proudech čekali na vodu možná až zbytečně dlouho, ale to nám bylo úplně jedno), protože čas 32,35s znamenal s přehledem třetí místo a druhý pohár hned na první letošní soutěži! Co trošku zamrzí je prohra na čas s našimi "staříky". Jak je znám, budeme to mít na talíři celý rok nehledě na výše popsané okolnosti. :D :D Ale to je opravdu jen detail.

Celkově bych zhodnotil tuto soutěž jako nad očekávání úspěšnou jak po výsledkové, tak i po fanouškovské stránce a doufám, že to bude takhle pokračovat i v dalším průběhu sezóny.  

Muži bez omezení věku:

 • Koš: Radim Krištof
 • Savice: Antonín Bořecký
 • Strojník: Vlastimil Máca
 • Béčka: Tomáš Cech
 • Rozdělovač: David Bednář
 • Pravý proud: Tom Bém
 • Levý proud: Petr Kružík
  družstvo štafeta I štafeta II útok    
1. Jaroměřice n/R 71,3s 76,9s 22,54s 2. 1.
2. Příštpo 74,2s 67,8s 26,01s 1. 2.
3. Bohušice 76,6s --- 32,35s 3. 3.
4. Ratibořice 84,3s 85,8s 60,09s 5. 4.
5. Blatnice --- 78,0s 61,48s 4. 5.

 

Muži nad 35 let:

 • Koš: Martin Doležal
 • Savice: Petr Drápela
 • Strojník: Michal Sýkora
 • Béčka: Bronislav Berka
 • Rozdělovač: Antonín Bednář
 • Pravý proud: Ladislav Vyskočil
 • Levý proud: Mirek Bém
  družstvo útok
1. Šebkovice 27,65s
2. Bohušice 31,29s
3. Příštpo 41,99s

 

Video útoku mužů bez omezení věku najdete ZDE.

 

Zpět