Okrsková soutěž Šebkovice (14.5.2011)

18.05.2011 13:10

Po roce jsme se opět vydali na okrskovou soutěž do Šebkovic obhajovat třetí místo.

Bohužel tentokrát jen jeden tým, protože naši pánové nad 35 let už to pravděpodobně nadobro zabalili. Škoda, nechali tam ležet pohár už jen za pouhou účast.

Počasí letos opět za moc nestálo a tak bylo v rámci bezpečnosti rozhodnuto, že bude vypuštěná lávka a místo ní se poběží pouze s hadicemi po lávce imaginární.

V naší kategorii se sešlo rekordních 9 týmů, takže konkurence byla opravdu veliká. Los nám přiřadil pátou startovní pozici.

Začínalo se štafetami. Kluci z Lesůněk A zaběhli průměrných 73s, zde se projevily drobné chyby pravděpodobně zapříčiněné nezkušeností s běháním štafety. Druhé na startu Příštpo, kvalitní výkon bez chyb, čas 66s a první místo. Třetí nejrychlejší štafetu zaběhli kluci z Jaroměřic - rovných 70s. Další na řadě byly Šebkovice, kdy zde po letech opět vznikl tým mužů bez omezení věku. Výsledný čas 77s však stačil pouze na 8. místo.

Nyní přišla řada na nás. Na start jsme nastoupili posílení Markem z Lažan na postu lávky a s Marcelem na okně místo zraněného filtra. Marcel rozběhl štafetu perfektně, oknem proskočil jako zkušený mazák (přitom ho běžel podruhé v životě) a již předával Davidovi. Ten si taktéž výborně poradil s bariérou a na řadě byl Marek na fiktivní lávce. Svůj úsek zvládl s přehledem, je vidět, že to má natrénované. Na posledním úseku s minimaxem běžel Tomáš, náš největší sportovec. Jedinou starost jsem měl o to, jestli mu při položení hasičák nespadne. To si však zkušeně pohlídal a do cíle doběhl ve výborném čase 67,5s! Ten nám zaručoval průběžné druhé místo. Rozhodli jsme se víc neriskovat a nestavět druhou štafetu. Čas první by totiž jen těžko překonala a v zimě jaká panovala by hrozilo akorát tak nějaké svalové zranění.

Další týmy zaběhly štafetu pomaleji, viz tabulka. Zmínil bych jen slušný čas 70s Příštpa B. Celkově jsme tedy po štafetách byli na fantastickém druhém místě. Co jsem se doslechl, tak jsme tímto výkonem dost lidí mile překvapili a doufám, že už nebudeme slýchat, že nepotřebujeme lepší mašinu, potože bychom to stejně neuběhli.

Na řadu přišly útoky. Lesůňky A, Příštpo, Jaroměřice vystřihly časy hluboko pod 24s, což byl tak nějak náš cíl před závodem a což je maximum, kolik nám mašina vytlačí. Útok jsme rozběhli slušně, nikdo nezůstal sedět na základně, voda byla taky vcelku rychlá, ale kratší béčka a rozdělovač způsobili, že kluci byli cca 2 metry před čárou a než sestřelili, nějaká ta sekunda uběhla. Výsledný čas 27,26s je pro nás průměrný.

Ostatní týmy za námi měly však také svoje problémy a ač jsme tomu zpočátku nechtěli věřit, tento výkon nám nakonec stačil na úžasné třetí místo! Obhajoba se nám tedy zdařila na výbornou a vezli jsme domů vytoužený pohár i letos, čehož si díky naší "jízdě králů" určitě všimli všichni občané Bohušic :o)

A jelikož se klukům běhat štafetu opravdu zalíbilo, letos poprvé vyrážíme na vyšší postupovou soutěž, tedy na oblastní kolo. Držte nám palce a jak to dopadlo se dočtete v dalším reportu ze závodů.

 

družstvo útok 1. štafeta 2. štafeta pořadí útoku pořadí štafety celkové pořadí
Příštpo A 21,02 66 --- 1. 1. 1.
Jaroměřice nad Rokytnou 22,45 70 73 3. 3. 2.

Bohušice

27,26 67,5 --- 5. 2. 3.
Lesůňky A 23,05 73 --- 4. 5. 4.
Příštpo B 31,72 70,5 70 7. 3. 5.
Lesůňky B 21,54 82 --- 2. 9. 6.
Šebkovice 29,60 77 --- 6. 8. 7.
Ratibořice N 75 103 8. 6. 8.
Příložany N 75,5 --- 8. 7. 9.

 

Požární útok:

 • Koš: Radim Krištof
 • Savice: Antonín Bořecký
 • Strojník: Vlastimil Máca
 • Béčka: Tomáš Cech
 • Rozdělovač: David Bednář
 • Pravý proud: Tom Bém
 • Levý proud: Petr Kružík

 

 Štafeta:

 • Okno: Marcel Berka
 • Bariéra: David Bednář
 • Lávka: Marek Krotký
 • Hasičák: Tomáš Cech

 

Pár fotek ze závodu najdete u Boříka na Facebooku.

 

 

Zpět