O pohár starosty Bohušic (5.9.2009)

10.09.2009 23:04

V rámci našeho posvícení jsme uspořádali exhibici pro občany, aby se seznámili s tím, co vlastně ve vsi děláme a taky abychom už konečně porazili naše "staříky" v přímém souboji :o) A aby bylo opravdu o co soutěžit, nechal starosta udělat nádherný putovní pohár a tím dal vzniknout nultému ročníku soutěže "O pohár starosty obce Bohušice". Bylo domluveno, že tento pohár zůstane v držení hasičů z Bohušic a že se náš minisouboj bude opakovat každý rok.

A jak tento duel dopadl? Šli jsme na start jako první s tím, že zaběhneme zajištěný útok a uvidíme. Koš jsem opravdu šel na jistotu, žádné bláznění jako při trénincích. Kluci vepředu základnu zvládli taky dobře a vše vypadalo na klidný útok. Ne však docela. Ve chvíli, kdy Tom srazil terč (nutno podoktnout, že bez viditelného prostřiku, prostě to dal z první), vyletělo jeho céčko Davidovi z rozdělovače. Stačila sekunda prostřiku a byli jsme bez sraženého pravého terče a tím pádem s nedokončeným útokem. Štěstí se konečně přiklonilo na naši stranu i při souboji se "staříky". Chudák David za svoji nedůslednost při zapojování doplatil hlínou a slámou snad úplně všude. Přesto platný pokus a výsledný čas 27,9s znamenal prozatím náš nejlepší výkon v této sezóně.

Chlapi šli na start v novém složení, na koši běžel poprvé Martin Doležal a jasně se ukázalo, že tento post je potřeba mít trochu natrénovaný. Martinovi se nepodařilo před utopením savice koš nasadit, zbytečně spěchali s naražením vody a výsledkem bylo, že skončili bez ní. Libor sice duchapřítomně použil k nasání vody vývěju, ale už bylo jasné, že jejich čas bude daleko za naším. Stopky táta zastavil na čase 44,2s. 

Zaslouženě jsme tedy vyhráli nultý ročník a večer při slavnostním předání poháru samotným starostou jsme si mohli zazpívat vítězný pokřik a napít se z poháru. Mimochodem, vejde se do nej přesně půl litru rumu ;-)

Touto informací by se slušelo report uzavřít, ale neodpustím si menší samochválu.

Posvícení i díky nám hasičům proběhlo v naprosté pohodě a bylo od účastníků velice kladně hodnoceno, přestože jsme ze začátku příprav nepobírali kdovíjaké důvěry ze strany vedení obce. Snad jsme i touto akcí dokázali, že jsme důvěryhodný partner a je možné s námi spolupracovat.

 Mužstvo bez omezení věku

 • Strojník: Vlastimil Máca
 • Koš: Radim Krištof
 • Savice: Antonín Bořecký
 • Rozdělovač: David Bednář
 • Béčka: Tomáš Cech
 • Pravý proud: Tom Bém
 • Levý proud: Václav Novotný 

 

Mužstvo nad 35 let

 • Strojník: Libor Bartejs
 • Koš: Martin Doležal
 • Savice: Petr Drápela
 • Rozdělovač: Antonín Bednář
 • Béčka: Bronislav Berka
 • Pravý proud: Michal Sýkora
 • Levý proud: Mirek Bém

   

 

Zpět