O pohár SDH Šebkovice (15.8.2009)

17.08.2009 22:41

Tentokrát report pojmu trochu obšírněji aneb bylo nebylo ("it was no was", jak pravil klasik Wimmer v legendární pohádce o Jeníčkovi a Mařence)...

Na začátku roku se na hasičské schůzi upeklo, že i mladí by ve vsi mohli založit soutěžní družstvo, a tak jsme doplnili řady členů SDH a opravdu dali dokupy partu kluků, kteří jsou ochotni dělat něco víc než se jen poflakovat po vsi a ničit obecní či soukromý majetek. Okrsek v Šebkovicích jsme už nestihli, ale noční byla první soutěž, kterou jsme při našem vzniku naplánovali navštívit. Taky že jsme se náležitě těšili. Bořik dokonce kvůli tomu odřekl dovolenou, protože se mu kryly termíny. Za to mu patří respekt, že se na nás nevykašlal. Soutěže se původně plánovali zúčastnit i naši "pětatřicátníci", jenže skončilo jen u mluvení a tak jsme vyrazili "pouze" s jedním mužstvem.

Na soutěž jsme se připravovali tak, že jsme ve čtvrtek a v pátek dali trénink. Docela nám to šlo a tak jsme se s klidným svědomím a dostatečným předstihem sešli v sobotu v osm u hasičáku, abychom naložili věci a vyrazili směr Šebkovice. A tady nastal první problém. Bořikův Golf si usmyslel, že prostě nenastartuje a nikam nepojede. Kvapem jsme proto utíkali pro baterku z "tréninkové" škodovky a nastartovali přes kabely. Baterku jsme hodili do kufru a teď už se zpožděním konečně vyrazili.

Zápisné jsem platil jako 15. v pořadí a když jsem si prohlédl startovní listinu, přešly mě všechny naděje, že bychom snad mohli urvat nějaký pohár. Před soutěží jsem totiž studoval soutěže v okolí a papírově se zdálo, že by účast týmů běhajících nějakou ligu (ať už třebíčskou nebo jihlavskou) mohla být minimální vzhledem k sobotním i nedělním ligovým závodům. Realita ovšem byla úplně jiná. Jakubov, Sedlatice, Krasonice a další týmy schopné zaběhnout útok hluboko pod 20s byly jasnou známkou toho, že jen zázrak by nás přivedl "na bednu". Vrátil jsem se k autu, kde už Bořik montoval baterku se slovy, že ji radši vymění rovnou než pak v noci startovat přes kabely. Mělo to ovšem jeden háček a to alarm, který hned několikrát vyděsil okolo postávající hasiče. Nakonec se však i tenhle problém podařilo vyřešit a začali jsme se pomalu chystat na start. Tady nastal další problém. Jako bychom jich dnes asi měli málo. Zjistili jsme totiž, že jsme doma zapomněli veškeré mazání. Ještě že byl na soutěži i Vranín a kluci nám mazání bez problémů půjčili. Tímto jim děkuji.

Na start jsme šli opravdu jako patnáctí (přestože jsme byli chvíli patnáctí, pak osmnáctí, aby nás nakonec zase zařadili na patnácté startovní místo). Na celé dráze byly osvětleny pouze terče a místo pro rozdělovač. Základnu osvětlovalo jen světlo mašiny. Pro mě jako pro košaře to znamenalo, že koš budu muset dávat víceméně potmě a to samé Bořik při šroubování savic. Naštěstí se tohle vše povedlo a útok jsme dokončili v na nás průměrném čase 30,68s. Těžko říct proč tolik, když jsme nikde neudělali výraznější chybu. Samozřejmě jsme mohli být s nabíráním vody rychlejší, proudaři nemuseli prostříkat (asi na hodně dlouho se naši proudaři vryli do paměti ostatních mužstev, když jako jediní z celého startovního pole terče sestřelovali vestoje místo standartního a pro přesnější sestříknutí lepšího zakleknutí), ale celkově nemám pocit, že bychom něco pokazili. Vysvětlení tohoto úkazu nechme na neděli, kdy nás kluci z Vranína pozvali na svůj trénink. Vezmeme s sebou naše vybavení včetně mašiny a uvidíme, kolik z ní dokážou vyždímat natrénovaní hasiči. Dlouhá léta měli patnáctku mašinu, takže vědí, za kolik s takovým strojem lze provést útok. Už totiž nejen nám se zdá, že mašině se moc nechce tlačit voda. Ale zpět k závodu.

Celkově náš výkon stačil na jedenácté místo, za což jsme od pořadatelů dostali flašku vína. Docela smůla, protože desátý tým už bral multipak piva. Jako perličku bych uvedl, že se nám podařilo porazit aktuálně 3. a 5. mužstvo jihlavské OPEN ligy a to Sedlatice a Krasonice, což jsou nejen pro nás velice cenné skalpy ;-) Snad za rok se nám už povede líp a protlačíme se minimálně do eltiní desítky. Letos máme v plánu ještě 3 závody, uvidíme, jak se nám bude dařit. Zatím se nám ještě "nepodařilo" dát žádné N, tak doufejme, že nám to vydrží ;o)

Jen bych dodal, že tentokrát nemáme skoro žádné fotky ani video z našeho útoku, protože během útoku bylo zakázané fotit a natáčet ve tmě je problém.

Výsledky

  Družstvo Čas
1.  Horky  00:20:58
2.  Jakubov  00:21:22
3.  Příštpo A  00:21:40
4.  Vranín  00:22:35
5.  Příštpo B  00:22:75
6.  Stařeč B  00:23:93
7.  Jaroměřice  00:24:25
8.  Stařeč A  00:24:64
9.  Dolní Lažany  00:27:01
10.  Šebkovice  00:27:75
11.  Bohušice  00:30:68
12.  Babice  00:34:49
13.  Ratibořice  00:35:60
14.  Sedlatice  00:37:87
15.  Lesonice  00:42:01
16.  Čechočovice  N
17.  Myslibořice  N
18.  Lipník  N
19.  Krasonice  N

 

  • Strojník: Vlastimil Máca (Dolní Lažany)
  • Koš: Radim Krištof
  • Savice: Antonín Bořecký
  • Rozdělovač: David Bednář
  • Béčka: Tomáš Cech
  • Pravý proud: Tom Bém
  • Levý proud: Ladislav Vyskočil

Šebkovice - noční soutěž

Zpět