Nohejbalový turnaj

08.10.2009 10:48

Po vybudování nového sportovního areálu v naší obci jsme přemýšleli, jak ho náležitě využít a na posvícení padl návrh, že bychom jako hasiči mohli uspořádat nohejbalový turnaj. Nejprve jsme to brali jen jako myšlenku do budoucna, ale když jsme na zábavě v Lesůňkách potkali jednoho z organizátorů takového turnaje, slovo dalo slovo a začali jsme s přípravou, abychom stihli turnaj ještě letos. Bylo to 14 dní usilovného zařizování, vymýšlení, shánění nezbytných věcí k řádnému chodu, v neposlední řadě i osobního zvaní a vylepování plakátů v okolních obcích tak, abychom sice neměli turnaj, ale bez hráčů.

Vše se podařilo, a tak v neděli 27.9.2009 po deváté hodině ráno v Bohušicích oficiálně začal první nohejbalový turnaj trojic. Přihlásilo se 10 týmů, což bych řekl, že bylo tak akorát, aby se stihlo vše v klidu odehrát a přitom každý účastník sehrál minimálně 4 zapásy. Úvodní los skupin provedla na vyžádání hráčů sličná blondýnka ;o) a šlo se hrát. Jelikož disponujeme dvěma hřišti, každá skupina měla svoje a i díky tomu byly skupiny poměrně rychle dohrány.

Vítězem skupiny A se staly podle mě docela překvapivě Jaroměřice n/R, skupinu B vyhráli kluci z Ohrazenic. 4 z 5 týmů  z každé skupiny postupovaly do vyřazovacího pavouka (viz fotogalerie). Černý Petr bohužel zůstal domácím Bohušicím a týmu Topper, což byl mix hráčů Bohušic a Budějovic.

Čtvrtfinále nepřineslo žádné překvapení a postoupily všechny 4 týmy lépe umístěné v základní části. V semifinále už to ovšem neplatilo, protože tým Jaroměřic podlehl týmu Nevím jak, a byl tak odsouzen k zápasu o třetí místo. Druhé semifinále proběhlo podle papírových předpokladů a Ohrazenice si pohlídala postup do finále na úkor Lukova.

První na řadu přišlo finále, protože hráči Ohrazenic měli odpoledne ještě nějakou akci. Samozřejmě jsme jim vyhověli a poměrně velké množství fanoušků, kteří si našli v tento krásný sluneční den cestu na hřiště, vidělo špičkový nohejbal. První set pro sebe překvapivě vybojovali borci z týmu Nevím jak, kdy deklasovali Ohrazenici 10:4. Druhý set byl o poznání napínavější, bojovalo se doslova o každý míč a nakonec ho pro sebe urvali chlapi z Ohrazenice poměrem 10:8. Rozhodnout tedy musel třetí set. Opět velice napínavá bitva plná krásných výměn na obou stranách nakonec skončila vítězstvím týmu Nevím jak v poměru 10:6. První místo, zasloužené poháry, diplomy a věcné ceny si tedy odváží z Bohušic tým NEVÍM JAK!

Po tomto vyvrcholení turnaje nás čekal ještě zápas o třetí místo, ve kterém se utkaly týmy Lukova a Jaroměřic. Hrál se opět krásný nohejbal plný dlouhých výměn a nechytatelných smečů. Vítězství pro sebe nakonec urvali kluci z Lukova a získali tedy sadu pohárů za třetí místo, diplomy a věcné ceny.

V příštím roce bychom opět rádi zorganizovali takovouto akci, tentokrát však už raději v prázdninovém termínu. Počasí nám sice přálo, bylo doslova nádherně, ale takové štěstí příště mít nemusíme, přece jen koncem září někdy i mrzne. Snad se všem hráčům, ale i fanouškům a divákům u nás líbilo a příští rok dorazí znovu. Budeme se těšit.

Celkové pořadí

  Mužstvo
1. Ohrazenice
2. Nevím jak
3. Lukov
4. Jaroměřice nad Rokytnou
5. Vandráci
6.-7. Láz
6.-7. Lesůňky
8. Moravské Budějovice
9. Bohušice
10. Topper

 

Zpět